Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

Kişi Bilgisi Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Ahmet Cihan
1962 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk tahsilini doğum yeri olan Gaziantep'te yaptı.

Kayseri ve İstanbul'daki lisans eğitiminden sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden, Prof. Dr. Baykan Sezer ve Prof. Mehmet Genç Beylerin nezaretinde "Reform Devrinde Osmanlı İlmiye Zümresi: 1789-1876" adlı doktora çalışmasını yaptı.

Doktora çalışmasını tamamladıktan sonra, Japonya ve Türkiye'deki modernleşme girişimleri üzerine karşılaştırmalı çalışmalar yürütmek üzere 1994-1998 yılları arasında Japonyo Yamagata Üniversitesinde visiting scholar olarak görev yaptı. Japonya'da bulunduğu süre içinde yapmış olduğu çalışmalar, araştırma yaptığı söz konusu üniversite ile Türkiye'deki çeşitli dergilerde makale tarzında yayımlandı.

1993-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesinde görev yapan Ahmet Cihan halen Dicle Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde eylemli doçent olarak çalışmakta.


Eserleri

Ahmet Cevdet Paşa'nın Aile Mektupları - Yazar (Gökkubbe)
Osmanlı İlmiyye Sınıfı - Yazar (Birey)
Süleyman Cihan "Komünist Bir Önderin Yaşamı" - Yazar (Belge)
Sepet Devam
Boş

Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.048s